..::Книги::..
Ve molime da se logirate!

..::Книги::..

Македонски Форум за литература
 
HomeGalleryПрашања/ОдговориБарајРегистрирајте сеЧленовиЧленски групиВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
состави дела
Latest topics
» Жан Пол Сартр
Чет Дек 17, 2015 9:26 pm by GOD

» Што мислите за Буковски?
Чет Дек 17, 2015 9:25 pm by GOD

» Гавранот - Едгар Алан По
Чет Дек 17, 2015 9:15 pm by GOD

» Online после 8 години!
Чет Дек 17, 2015 9:14 pm by GOD

» Sugarfx Light Pack 3.0
Вто Мај 06, 2014 12:07 am by Гостин

» Bread And Wheat.rar
Пон Мај 05, 2014 11:23 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Пон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Пон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» itnoo!
Вто Апр 17, 2012 3:01 pm by dreamer

Јануари 2019
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Top posting users this week

Share | 
 

 Во врска со форумот за вашите дела!

Go down 
АвторПорака
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Во врска со форумот за вашите дела!   Нед Ное 04, 2007 10:10 pm

Значи убаво е објаснето со насловот. Овде пишувате за вашите дела. За секое ваше дело со посебен наслов отворате тема. Ако имате пак збирка поезија тогаш само насловот на збирката, а поемите ги пишувате во темата!

Папа... study
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
Wisna

Wisna

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Registration date : 2008-01-21

ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Пон Јан 21, 2008 4:19 pm

GOD напиша:
Значи убаво е објаснето со насловот. Овде пишувате за вашите дела. За секое ваше дело со посебен наслов отворате тема. Ако имате пак збирка поезија тогаш само насловот на збирката, а поемите ги пишувате во темата!

Папа... study

Ау ништо не разбрав sunny Сакаш да кажеш нешто како наш обид за книга и да ја постираме тука или да отвориме нова тема без разлика дали е збирка песни или некој роман? Или зошто таа песна или тој текст е напишан, како сме се осеќале тогаш и поради кои околности сме се осеќале така за да го напишеме тоа? Инаку може да се отворат и некои такви теми како моите горенаведени, како сакате, ама сепак админе објасни ми што сакаше да кажеш со твојот пост Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Пон Јан 21, 2008 5:27 pm

Да, значи си пишуваш книга некоја со наслов „Љубовно огледало“ пример...и сега отвораш тема и внатре пишуваш за што се работи и/или некои извадоци (роман).

Поезија исто пишуваш тема „Љубовно огледало“ и во темата пишуваш некоја песна и можеш да наведеш кратка анализа.

Мислам е доволно јасно...ако не...прашај нема проблем ќе дообјаснам.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
aleksandraFemale Број на мислења : 6
Age : 25
Локација : veles
Репутација : 0
Registration date : 2009-02-24

ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Вто Фед 24, 2009 5:23 pm

povtorno jas:) pisuvam kniga na tema "zivot bes smrt" i sega vo nea ne e konkretno za toa i toa tuku opfakaat i dominiraat svoi licni stavovi i mislenja za ljubovta, zivotot, svetot... dali e gresno toa? ili da se zadrzam konkretno za edna tema? i kako ponatamu? imam i drugi 2 knigi ne s eispecateni na tetratka se:D no nekako mi e sram da ja objavam bidejki mislam na drugite smesno ke im izgledaat moite cuvstva opisani vo nea:( pls pomoooosss:)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Чет Фед 26, 2009 6:16 am

Ех, прашуваш прашање за тоа што треба да искажиш од твоето срце. Никој на планетава неможе да ти каже што треба да пишуваш. Она што е најважното е што е она што внатре го чувствуваш. Ако мислиш дека треба да пишуваш за СЕ ...пишувај, неможе никого тоа да ти го забрани, да ти го промени мислењето.

А за објавување,...па пробај прво со поблиски пријатели и сл., па потоа можеш и во јавност. А јас (да бев на твое место) би ја побликувал.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
aleksandraFemale Број на мислења : 6
Age : 25
Локација : veles
Репутација : 0
Registration date : 2009-02-24

ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Пет Фед 27, 2009 9:01 pm

FALA Smile edino taka so pisuvanje go dobivam mojot najdobar prijatel. deneska tesko e da najdes nekoj na koj mozes da se potpres i da mu veruvas. i veruvam na knigata i znam deka ke uspeam! a so upornost se postignuva SE spored mene.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Пет Ное 13, 2009 8:47 pm

И што направи со книгата?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Во врска со форумот за вашите дела!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
..::Книги::.. :: Ваши дела :: Напишете нешто за вашите дела-
Отиди до: