..::Книги::..
Ve molime da se logirate!

..::Книги::..

Македонски Форум за литература
 
HomeGalleryПрашања/ОдговориБарајРегистрирајте сеЧленовиЧленски групиВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
дела состави
Latest topics
» Жан Пол Сартр
Чет Дек 17, 2015 9:26 pm by GOD

» Што мислите за Буковски?
Чет Дек 17, 2015 9:25 pm by GOD

» Гавранот - Едгар Алан По
Чет Дек 17, 2015 9:15 pm by GOD

» Online после 8 години!
Чет Дек 17, 2015 9:14 pm by GOD

» Sugarfx Light Pack 3.0
Вто Мај 06, 2014 12:07 am by Гостин

» Bread And Wheat.rar
Пон Мај 05, 2014 11:23 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Пон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Пон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» itnoo!
Вто Апр 17, 2012 3:01 pm by dreamer

Јануари 2019
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Top posting users this week

Share | 
 

 Љубовта како инспирација во литературата?

Go down 
АвторПорака
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Љубовта како инспирација во литературата?   Пон Ное 05, 2007 2:41 am

Сите сме сведоци за ова ...

Дали ја подржувате и зошто ја подржувате и зошто не?

Дали таквите романи ви се премногу лигави, па сакате нешто ново..нешто поинтересно.

Бујрум...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
Wisna

Wisna

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Registration date : 2008-01-21

ПишувањеПредмет: Re: Љубовта како инспирација во литературата?   Пон Јан 21, 2008 8:24 pm

GOD напиша:
Сите сме сведоци за ова ...

Дали ја подржувате и зошто ја подржувате и зошто не?

Дали таквите романи ви се премногу лигави, па сакате нешто ново..нешто поинтересно.

Бујрум...

Јас не гледам причина зашто да не се поддржи и зашто е лигаво. Оној кој е писател изнесува нешто од себе преку начинот на пишување, т.е. изнесува и многу работи за кој не е свесен и преку оние метафори излегува она кое е потиснато во несвеното, за нешта кој ни самиот не е свесен. А и освен тоа пишувањето е слободен начин на изразување и во многу пасуси иако можеби книгата е наменета за нешто друго сепак таму лежат вистинските чувства на писателот кој не можел поинаку да ги изрази. Сепак се е до вкусови нели?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Љубовта како инспирација во литературата?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
..::Книги::.. :: Recycle Bin :: Recycle Bin-
Отиди до: