..::Книги::..
Ve molime da se logirate!

..::Книги::..

Македонски Форум за литература
 
HomeGalleryПрашања/ОдговориБарајРегистрирајте сеЧленовиЧленски групиВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
состави дела
Latest topics
» Жан Пол Сартр
Чет Дек 17, 2015 9:26 pm by GOD

» Што мислите за Буковски?
Чет Дек 17, 2015 9:25 pm by GOD

» Гавранот - Едгар Алан По
Чет Дек 17, 2015 9:15 pm by GOD

» Online после 8 години!
Чет Дек 17, 2015 9:14 pm by GOD

» Sugarfx Light Pack 3.0
Вто Мај 06, 2014 12:07 am by Гостин

» Bread And Wheat.rar
Пон Мај 05, 2014 11:23 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Пон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Пон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» itnoo!
Вто Апр 17, 2012 3:01 pm by dreamer

Јануари 2019
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Top posting users this week

Share | 
 

 Педофилија

Go down 
АвторПорака
Wisna

Wisna

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Registration date : 2008-01-21

ПишувањеПредмет: Педофилија   Пон Јан 21, 2008 9:08 pm

Ме интересира вашето мислење за педофилијата. Знам дека повеќето не го оправдуваат тоа злодело, но мене ме интересира колку сте запознаени во таа област, дали знаете како да постапите кон некое дете кое ќе ви се довери дека е сексуално злоупотребувано од некој повозразен од него или можеби некој/а ваш/а другар/ка е сексуално злоупотребена. Дали знаете како да помогнете или да заштитите некој? Знаете ли како сето тоа може да се одрази на личноста? Баш би сакала да дебатираме на оваа тема и да ги размениме нашите знаења во врска со оваа тема.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   Пон Јан 21, 2008 11:13 pm

Па се разбира, барем гледајки на Law and Order каде што често пати се соочуваат со тој проблем, потребен е вистински психолог кој ќе се справи со тоа дете, а не да биде како доктор што ќе го анализира.
Второ, да се зголемат казните за таквите престапници. Сепак тоа е изопачено според мене. Сите имаат фантазии, барем јас сум се соочил со многу девојки (сепак со нив се соочувам на тоа ниво) што педо фантазиите им ја скокоткаат фантазијата. Сепак здравиот разум ги остава нив во таа област - фантазија.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
Wisna

Wisna

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Registration date : 2008-01-21

ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   Пон Јан 21, 2008 11:16 pm

ОК ќе бидам искрена, јас поминувам низ тоа и патот е навистина тежок Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   Вто Јан 22, 2008 2:53 am

Како тоа поминуваш низ тоа? Имаш такви склоности?

Мислам дека не треба да се комплексираш толку. Тие т.н педофили се психопати кои неможат да го контролираат своето тело и ум. Па фантазиите ги префрлуваат во реалност.

Се додека е во главата, на никој тоа не му прави проблем.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
Wisna

Wisna

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Registration date : 2008-01-21

ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   Вто Јан 22, 2008 2:47 pm

Не, погрешно ме разбра, немам такви склоности, туку сум била дете кое се нашла во рацете на двајца психопати...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   Вто Јан 22, 2008 7:01 pm

Ау...ок mea culpa.


Претпоставувам било одвратно искуство. На која возраст беше тоа?

Се надевам дека нема голема реперкусија врз твоето моментално ментално здравје. Знам дека многу од тие што биле жртви на тие луѓе сега ги заштитуваат нивните „права“ (Стокхолмски синдром).

I am sorry what happened to you. Се надевам дека не ти биле родителите (под двајца ако на тоа мислиш)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
Wisna

Wisna

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Registration date : 2008-01-21

ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   Вто Јан 22, 2008 7:17 pm

Ако може да кажам за среќа не беа моите родители. Првиот пат беше еден млад дечко кој имаше дваесет и нешто години а јас тогаш имав неполни 8 а вториот пат беше дедо ми и имав 10 години Sad Кај личноста која е злоупотребена остава последици како чувство на вина, срам, слаба концентрација, повлеченост и куп други работи кои се решаваат со одење на психијатар. Јас веќе почнав да ги решавам а бидејќи сум на почетокот е премногу тешко Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   Вто Јан 22, 2008 8:05 pm

Thaz discusting! Omg...

Ок, се надевам дека ќе ти биди подобро. Имаш секаква поддршка од мене и сигурен сум дека ќе се извлечеш од оваа криза. Лузните се лузни, сите си имаме демони во нас, но храброста е она што не извлекува секогаш и не прави луѓе!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
Wisna

Wisna

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Registration date : 2008-01-21

ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   Вто Јан 22, 2008 8:10 pm

A бе сега на некој начин си ги раскопав раните кои не биле заздравени и ептен боли. Ама сега ги лечам. Сепак ќе останат белези ама тие не болат. Ама сега ми е хаос
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   Вто Јан 22, 2008 8:14 pm

Гледам со EMO аватарот Smile се зезам.

Види, be brave and everything will work out! Верувај во себе и доволно знаеш која си и што си и каде ти е местото на светов.

Не потклекнувај на тие „демони“. Едноставно игнорирај ги.

Сега си поинаква личност и бори се со тоа.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
Wisna

Wisna

Број на мислења : 26
Репутација : 0
Registration date : 2008-01-21

ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   Вто Јан 22, 2008 8:15 pm

Се борам и не се предавам. Laughing а за емото тоа башка хахахахахаха Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Педофилија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Педофилија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
..::Книги::.. :: Recycle Bin :: Recycle Bin-
Отиди до: