..::Книги::..
Ve molime da se logirate!

..::Книги::..

Македонски Форум за литература
 
HomeGalleryПрашања/ОдговориБарајРегистрирајте сеЧленовиЧленски групиВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
дела состави
Latest topics
» Жан Пол Сартр
Чет Дек 17, 2015 9:26 pm by GOD

» Што мислите за Буковски?
Чет Дек 17, 2015 9:25 pm by GOD

» Гавранот - Едгар Алан По
Чет Дек 17, 2015 9:15 pm by GOD

» Online после 8 години!
Чет Дек 17, 2015 9:14 pm by GOD

» Sugarfx Light Pack 3.0
Вто Мај 06, 2014 12:07 am by Гостин

» Bread And Wheat.rar
Пон Мај 05, 2014 11:23 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Пон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Пон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» itnoo!
Вто Апр 17, 2012 3:01 pm by dreamer

Јануари 2019
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Top posting users this week

Share | 
 

 Објаснување за Торенти!

Go down 
АвторПорака
GOD
Администратор
GOD

Male Број на мислења : 54
Age : 33
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

ПишувањеПредмет: Објаснување за Торенти!   Нед Ное 04, 2007 9:57 pm

Вака дечки, ова ви се линкови до соодветни торенти.

За да можете да ги download-ирате ви е потребен програм.

BITCOMET е еден пример.

ВИЕ КОГА САКАТЕ ДА ПРАТИТЕ КНИГА, ОТВОРЕТЕ НОВА ТЕМА СО ИМЕТО НА КНИГАТА!

Како се пишува линк имате горе кај тие тастерите. [url=ЛИНК ДО САЈТОТ пример: www.citajubavo.com.mk/kniga.pdf]ИМЕ НА КНИГАТА[/url]

Тоа ќе го правите со копирање на целата адреса на тој фајл. Значи не само www.citajubavo.com.mk туку и она /kniga.pdf Целата локација на фајлот.

Еве ви ПРИМЕРИ за торенти од следните книги:

БЕГАЛКА
ЧОРБАЏИ ТЕОДОС
ТУТНОБЕРАЧИТЕ
ПАРИТЕ СЕ ОТЕПУВАЧКА
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://knigi.macedonianforum.net
 
Објаснување за Торенти!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
..::Книги::.. :: Е-книги :: Е-книги download-
Отиди до: