..::Книги::..
Ve molime da se logirate!
..::Книги::..
Ve molime da se logirate!
..::Книги::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..::Книги::..

Македонски Форум за литература
 
HomeGalleryБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
душа мојата радоста дождот виножитото дела состави омилен
Latest topics
» Жан Пол Сартр
Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeЧет Дек 17, 2015 9:26 pm by GOD

» Што мислите за Буковски?
Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeЧет Дек 17, 2015 9:25 pm by GOD

» Гавранот - Едгар Алан По
Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeЧет Дек 17, 2015 9:15 pm by GOD

» Online после 8 години!
Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeЧет Дек 17, 2015 9:14 pm by GOD

» Sugarfx Light Pack 3.0
Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeВто Мај 06, 2014 12:07 am by Гостин

» Bread And Wheat.rar
Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeПон Мај 05, 2014 11:23 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeПон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeПон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» itnoo!
Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeВто Апр 17, 2012 3:01 pm by dreamer

Ноември 2022
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar
Top posting users this week
No user

 

 Во врска со форумот за вашите дела!

Go down 
3 posters
АвторПорака
GOD
Администратор
GOD


Male Број на мислења : 54
Age : 37
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

Во врска со форумот за вашите дела! Empty
ПишувањеПредмет: Во врска со форумот за вашите дела!   Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeНед Ное 04, 2007 10:10 pm

Значи убаво е објаснето со насловот. Овде пишувате за вашите дела. За секое ваше дело со посебен наслов отворате тема. Ако имате пак збирка поезија тогаш само насловот на збирката, а поемите ги пишувате во темата!

Папа... study
Вратете се на почетокот Go down
https://knigi.macedonianforum.net
Wisna

Wisna


Број на мислења : 26
Репутација : 0
Registration date : 2008-01-21

Во врска со форумот за вашите дела! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeПон Јан 21, 2008 4:19 pm

GOD напиша:
Значи убаво е објаснето со насловот. Овде пишувате за вашите дела. За секое ваше дело со посебен наслов отворате тема. Ако имате пак збирка поезија тогаш само насловот на збирката, а поемите ги пишувате во темата!

Папа... study

Ау ништо не разбрав sunny Сакаш да кажеш нешто како наш обид за книга и да ја постираме тука или да отвориме нова тема без разлика дали е збирка песни или некој роман? Или зошто таа песна или тој текст е напишан, како сме се осеќале тогаш и поради кои околности сме се осеќале така за да го напишеме тоа? Инаку може да се отворат и некои такви теми како моите горенаведени, како сакате, ама сепак админе објасни ми што сакаше да кажеш со твојот пост Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
GOD
Администратор
GOD


Male Број на мислења : 54
Age : 37
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

Во врска со форумот за вашите дела! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeПон Јан 21, 2008 5:27 pm

Да, значи си пишуваш книга некоја со наслов „Љубовно огледало“ пример...и сега отвораш тема и внатре пишуваш за што се работи и/или некои извадоци (роман).

Поезија исто пишуваш тема „Љубовно огледало“ и во темата пишуваш некоја песна и можеш да наведеш кратка анализа.

Мислам е доволно јасно...ако не...прашај нема проблем ќе дообјаснам.
Вратете се на почетокот Go down
https://knigi.macedonianforum.net
aleksandra
Female Број на мислења : 6
Age : 29
Локација : veles
Репутација : 0
Registration date : 2009-02-24

Во врска со форумот за вашите дела! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeВто Фед 24, 2009 5:23 pm

povtorno jas:) pisuvam kniga na tema "zivot bes smrt" i sega vo nea ne e konkretno za toa i toa tuku opfakaat i dominiraat svoi licni stavovi i mislenja za ljubovta, zivotot, svetot... dali e gresno toa? ili da se zadrzam konkretno za edna tema? i kako ponatamu? imam i drugi 2 knigi ne s eispecateni na tetratka se:D no nekako mi e sram da ja objavam bidejki mislam na drugite smesno ke im izgledaat moite cuvstva opisani vo nea:( pls pomoooosss:)
Вратете се на почетокот Go down
GOD
Администратор
GOD


Male Број на мислења : 54
Age : 37
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

Во врска со форумот за вашите дела! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeЧет Фед 26, 2009 6:16 am

Ех, прашуваш прашање за тоа што треба да искажиш од твоето срце. Никој на планетава неможе да ти каже што треба да пишуваш. Она што е најважното е што е она што внатре го чувствуваш. Ако мислиш дека треба да пишуваш за СЕ ...пишувај, неможе никого тоа да ти го забрани, да ти го промени мислењето.

А за објавување,...па пробај прво со поблиски пријатели и сл., па потоа можеш и во јавност. А јас (да бев на твое место) би ја побликувал.
Вратете се на почетокот Go down
https://knigi.macedonianforum.net
aleksandra
Female Број на мислења : 6
Age : 29
Локација : veles
Репутација : 0
Registration date : 2009-02-24

Во врска со форумот за вашите дела! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeПет Фед 27, 2009 9:01 pm

FALA Smile edino taka so pisuvanje go dobivam mojot najdobar prijatel. deneska tesko e da najdes nekoj na koj mozes da se potpres i da mu veruvas. i veruvam na knigata i znam deka ke uspeam! a so upornost se postignuva SE spored mene.
Вратете се на почетокот Go down
GOD
Администратор
GOD


Male Број на мислења : 54
Age : 37
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

Во врска со форумот за вашите дела! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitimeПет Ное 13, 2009 8:47 pm

И што направи со книгата?
Вратете се на почетокот Go down
https://knigi.macedonianforum.net
Sponsored content

Во врска со форумот за вашите дела! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во врска со форумот за вашите дела!   Во врска со форумот за вашите дела! Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Во врска со форумот за вашите дела!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
..::Книги::.. :: Ваши дела :: Напишете нешто за вашите дела-
Отиди до: