..::Книги::..
Ve molime da se logirate!
..::Книги::..
Ve molime da se logirate!
..::Книги::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..::Книги::..

Македонски Форум за литература
 
HomeGalleryБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
дела омилен душа радоста мојата дождот виножитото состави
Latest topics
» Жан Пол Сартр
Што мислите за Буковски? Icon_minitimeЧет Дек 17, 2015 9:26 pm by GOD

» Што мислите за Буковски?
Што мислите за Буковски? Icon_minitimeЧет Дек 17, 2015 9:25 pm by GOD

» Гавранот - Едгар Алан По
Што мислите за Буковски? Icon_minitimeЧет Дек 17, 2015 9:15 pm by GOD

» Online после 8 години!
Што мислите за Буковски? Icon_minitimeЧет Дек 17, 2015 9:14 pm by GOD

» Sugarfx Light Pack 3.0
Што мислите за Буковски? Icon_minitimeВто Мај 06, 2014 12:07 am by Гостин

» Bread And Wheat.rar
Што мислите за Буковски? Icon_minitimeПон Мај 05, 2014 11:23 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Што мислите за Буковски? Icon_minitimeПон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» Directx 11 Free Download For Windows 7 64 Bit Full Version
Што мислите за Буковски? Icon_minitimeПон Апр 21, 2014 2:59 am by Гостин

» itnoo!
Што мислите за Буковски? Icon_minitimeВто Апр 17, 2012 3:01 pm by dreamer

Ноември 2022
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar
Top posting users this week
No user

 

 Што мислите за Буковски?

Go down 
АвторПорака
GOD
Администратор
GOD


Male Број на мислења : 54
Age : 37
Локација : Heaven
Репутација : 0
Registration date : 2007-11-04

Што мислите за Буковски? Empty
ПишувањеПредмет: Што мислите за Буковски?   Што мислите за Буковски? Icon_minitimeЧет Дек 17, 2015 9:25 pm

Многу популарен писател на помладата генерација?

Имам прочитано неколку од неговите книги и искрено ми се допаѓа неговиот директен стил.

Сепак доста оригинален, кој подоцна го ископираа многу други автори.
Вратете се на почетокот Go down
https://knigi.macedonianforum.net
 
Што мислите за Буковски?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
..::Книги::.. :: Проза :: Романи-
Отиди до: